GuranaTEAM
  Bota e sportit
 

Milan do transferoje Ibraimovicin ose Podolskin
Siç bën të ditur “Corriere Dello Sport’ në shtëpinë e Milanit po merr gjithnjë e më shumë rrugë hipoteza e një shitjeje të sulmuesit holandez Huntelar te gjermanët e Shalke 04.

Shenuan gol, festuan "me lindje" 
Futbollistët e klubit të Stjarnan nga liga e parë islandeze, po bëhen gjithnjë e më të popullarizuar jo vetëm në Islandë, por edhe në mbarë botën. Nuk është mënyra e lojës arsyeja për këtë popullaritet, por mënyra e festimit të golave.

Schalke kerkon Robinhon
Ekipi nga Bundesliga gjermane, Schalke 04 është në kërkim të sulmuesit të Manchester Cityt, Robinho, pasi dëshiron që ta bëjë partner në sulm me ish-bashkëlojtarin e tij te Real Madridi, Raul, i cili u transferua ... Drogba nuk do ta braktise Chelsean Sulmuesi i Chelseat, Didier

Drogba, nuk do të braktisë klubin
Për ofertën 24 milionë euroshe që po përgatit Manchester City, njoftoi të martën "Dailymail". Drogba ka thënë se nuk ka asnjë arsye pse ta braktisë klubin nga "Stamford Bridge". Forlan enderron te luaj per Interin Sulmuesi i Atletico Madridit dhe i kombëtares së Uruguait, Diego

Forlan i është përgjigjur disa spekulimeve të medieve
Forlan i është përgjigjur disa spekulimeve të medieve se kampioni evropian Inter është shumë i interesuar për ta sjellë në radhët e veta. Kapello: Gabova ne Boteror Kam bërë gabime gjatë Botërorit të Afrikës së Jugut por do të rinisem me bindjen se nga eksperiencat negative mëson shumë. Në virgjilje të miqësores kundër Hungarisë Fabio

Kapello u kërkon falje tifozëve anglez për zhgënjimin në Afrikën e Jugut dhe premton një Angli të re.
Reali, shpenzuesi me i madh i dekades Kush tjetër pos Real Madridit është shpallur klubi që ka shpenzuar më shumë gjatë dhjetë viteve të fundit. Që nga viti 2000, Real Madridi ka shpenzuar më se 1 miliardë euro në transferime, me Barcelonën në pozitën e dytë me 713 milionë euro.
 
   
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=